وبسایت فروشگاهی

 1. طراحی سایت فروشگاهی چیست؟
 2. یک وبسایت فروشگاه اینترنتی چه تاثیری در کسب و کار ها دارد؟
 3. انواع طراحی وب سایت فروشگاهی کدام است؟
 4. چگونه می توان یک سایت فروشگاه اینترنتی راه اندازی کرد؟

طراحی وب سایت فروشگاهی چیست؟

فروشگاه اینترنتی به سایتی می گویند که با استفاده از یک نرم افزار اتوماسیون قابلیت خرید آنلاین را برای کاربران فراهم می کند، در سایت فروشگاهی تمامی اطلاعات مربوط به محصولات از قبیل ویژگی، نحوه استفاده، قیمت، تصویر و غیره در دسته بندی های مشخصی قرار گرفته است. این روز ها با توجه به کم رنگ تر شدن بازار سنتی و روی کار آمدن بازار مدرن تنها راه افزایش فروش و مشتریان راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی می باشد. در پاسخ به پرسش طراحی سایت فروشگاهی چیست اینگونه باید گفت، طراحی یک وبسایت فروشگاهی همان روشی است که موجب توسعه، گسترش و رشد کسب و کار شما می شود.

طراحی سایت فروشگاهی با کالای فیزیکی

وب سایت های فروشگاه اینترنتی که دارای کالا و محصولات فیزیکی مانند مواد غذایی، پوشاک، موبایل، لوازم خانگی و… می باشند را فروشگاه اینترنتی کالای فیزیکی می گویند. برای طراحی وب سایت های فروشگاهی که محصولات قابل لمس ارائه می دهند، سایت ها باید به گونه ای ایجاد شوند که بعد از ثبت سفارشات کاربران در سایت، کالاهای خریداری شده توسط کارمندان فروش به مشتریان تحویل داده شوند.

طراحی سایت فروشگاهی با کالای دیجیتال

در این نوع سایت ها فقط کالاهای دیجیتالی مانند نرم افزار های مجازی، مقالات دانلودی، آهنگ، ویدئو، فایل های دانلودی و…ارائه می شود. طراحی اینگونه وب سایت ها باید به گونه صورت بگیرد که بعد از پرداخت مبلغ تعیین شده لینک دانلود برای کاربران فعال شود. این روز ها طراحی این چنین سایت ها نیز بسیار سودآور بوده و منجربه کسب درآمد صاحبان وب سایت می شود.

طراحی سایت های فروشگاهی چه مزایایی دارد؟

 • کاهش هزینه های مربوط به راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی
 • معرفی بهتر و موثرتر هر کسب و کار
 • از میان بردن فاصله های فیزیکی
 • در نظر گرفتن نیاز بازار جهانی جهت ارائه بهتر محصولات فروشگاهی
 • حذف بسیاری از هزینه های اضافی مانند هزینه مربوط به کارکنان فروشگاه سنتی
 • ارائه بهتر خدمات به مشتریان و در نهایت رضایت بیشتر آن ها
 • امکان فروش و ارائه خدمات به صورت 24 ساعته